Půjčka pro ženy na MD - mateřské dovolené
Půjčky pro ženy na mateřské jsou rychlé a dostupné

Co se změnilo v praxi díky novému zákonu o půjčkách?

Nový zákon o půjčkách platí od 1.11.2016. Co přinesl? Neodstraňuje veškeré neetické praktiky, spotřebitel si musí i nadále dávat pozor, od koho si půjčuje, nicméně situaci na trhu s půjčkami trochu zpřehlednil a pročistil.

Maximální výše pokut

Zákonem je stanovena maximální výše smluvní pokuty, kterou může po spotřebiteli poskytovatel půjčky požadovat. Jedná se o 0,1 procenta denně z částky, se kterou je dlužník v prodlení, přičemž součet všech pokut nesmí přesáhnout polovinu jistiny a nejvýše to je 200 000 Kč. Co se týká poplatků za upomínky a jejich počtu, ty do sankcí zahrnuty nejsou. Řada firem proto zákon určitým způsobem obchází díky vysokým poplatkům za upomínky.

Výhody pro spotřebitele

Spotřebitelé by nyní měli mít větší jistotu, že svůj úvěr budou schopni splácet. Bude levnější a jednodušší splatit úvěr předčasně, bez zbytečných vysokých poplatků. Kvalita nebankovních půjček na trhu se výrazně zvýšila.

Registr ČNB

Nebankovní trh nově začala kontrolovat Česká národní banka, dosud to byla Česká obchodní inspekce. . Dozor nad nebankovními i bankovními subjekty se bude řídit stejnými pravidly. Firmy, které chtějí úvěry poskytovat a zprostředkovávat, musí mít licenci od ČNB a splnit určité požadavky. K těm patří výše kapitálu, prokazatelnost peněz, důvěryhodnost a splnění předpisů. Každý žadatel si bude moct v registru vedeném ČNB najít jakoukoliv finanční instituci, a zkontrolovat, jaké prohřešky musela řešit. Ochrana zákona se ale nevztahuje na poskytování úvěrů v rámci živnostenského oprávnění.

Postihy pro poskytovatele

Za špatné zhodnocení klientovy schopnosti splácet hrozí poskytovateli půjčky pokuta až 20 milionů korun a zároveň musí provést opatření k nápravě. Nepodaří-li se to, hrozí odejmutí povolení k podnikání.

Čas na rozmyšlenou

Klient má před podpisem smlouvy čas dva týdny na rozmyšlenou. Důležité je, že po tuto dobu se nesmí zhoršit podmínky nabídky. Nejde ale o úplnou novinku, již dříve měli spotřebitelé možnost odstoupit od podepsané smlouvy do 14 dnů bez jakékoliv sankce, spousta lidí o tom ale nevědělo.Rady a zprávy:

Jak se (ne)dostat do registrů dlužníkůCo byste měli vědět o kreditní kartěJakých chyb se dopouštíme při žádosti o půjčku?10 minimalistických pravidel, která změní váš životJak je to s nárokem na příspěvek na bydleníPůjčky a úvěry - rady, doporučeníCo se změnilo díky zákonu o půjčkách?Pravidla půjček na směnku podle nového zákona

Druhy půjček:

Půjčky od nebankovních firem i pro problémovou klienteluPůjčka 3000 do výplatyPůjčka 10 000 Kč - onlineRychlé půjčky od soukromých osobPůjčka bez doložení příjmuPůjčka bez doložení příjmu ihnedPůjčka bez doložení příjmu a registruSMS půjčka bez nahlížení do registruPůjčky bez poplatku předemKonsolidace půjček bez registruCreditOn půjčkaFér půjčka má nízký úrokPůjčka Cetelem - podrobné info

© 2024 Půjčka-pro-ženy-na-mateřské.cz - Všechna práva vyhrazena.

Provozovatel tohoto webu neposkytuje ani nezprostředkuje spotřebitelské úvěry podle zák. č. 257/2016 Sb. Pouze přináší informace o dostupných možnostech.