Půjčka pro ženy na MD - mateřské dovolené
Důležité upozornění pro čtenáře: Informace a rady zde uvedené již nemusí být aktuální a nemusí tedy odpovídat současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.
Půjčky pro ženy na mateřské jsou rychlé a dostupné

Nemáte i vy nárok na příspěvek na bydlení?

13.10.2014

Jakmile na náklady na bydlení „spolykají“ měsíčně více než třetinu vašich příjmů, máte nárok od státu na příspěvek na bydlení. Přinášíme vám hlavní informace o tomto příspěvku.

Mohu si o příspěvek zažádat?

O příspěvek můžete zažádat, jakmile 30 procent (v Praze 35 procent) rodinných příjmů nestačí k úhradě nákladů za bydlení. Zároveň musí ale být těchto 30 procent příjmů menší než náklady na bydlení podle tabulek. Jedná se o bydlení v pronajatých, družstevních i vlastních bytech. U pronajatého bytu v něm musíte mít veden trvalý pobyt. Nárok je možno uplatnit i zpětně, ale nejdéle za 3 měsíce. Roli hraje příjem, nikoliv velikost bytu.

Kde a jak podat žádost

O příspěvek se žádá na Úřadu práce v místě vašeho bydliště. Formulář k vyplnění je k dispozici na úřadě nebo na internetových stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí. Potřebovat budete také průkaz totožnosti, doklad o výši nákladů na bydlení, doklad o výši příjmů a nájemní smlouvu nebo doklad o vlastnictví dané nemovitosti. Pokud s vámi ve společné domácnosti žijí děti do 15 let, musíte předložit jejich rodný list. Rozhoduje čistý příjem jednotlivce nebo rodiny, započítávají se do něj i rodičovský příspěvek, alimenty, důchod a přídavek na dítě.

Co se do nákladů na bydlení zahrnuje

Náklady na bydlení zahrnují u nájemných bytů nájemné a náklady spojené s užíváním bytu. U bytů vlastníků a družstevních se započítávají srovnatelné náklady, jejichž výše je daná zákonem a odvíjí se od počtu osob hlášených v bytě. U všech bytů se připočítává vodné, stočné, energie, vytápění a odpady.

Délka pobírání příspěvku a jeho výše

Příspěvek na bydlení je možno pobírat maximálně 84 měsíců po dobu 10 let. Osoby nad 70 let nebo domácnosti se zdravotně postiženým členem jej mohou pobírat neomezeně. Výše příspěvku se odvíjí od počtu osob v bytě a velikosti obce. Může být tedy v každé obci trochu jiný.Další témata:

10 minimalistických pravidel, která změní váš životJak se (ne)dostat do registrů dlužníkůJakých chyb se dopouštíme při žádosti o půjčku?Pravidla půjček na směnku podle nového zákonaCo se změnilo díky zákoně o půjčkách?Jak je to s nárokem na příspěvek na bydleníFér půjčka má nízký úrokSMS půjčka bez nahlížení do registruPůjčka 10 000 Kč - onlinePůjčky od nebankovních firem i pro problémovou klienteluPůjčka 3000 do výplatyKonsolidace půjček bez registruRychlé půjčky od soukromých osobPůjčka Cetelem - podrobné infoPůjčka bez doložení příjmu ihnedPůjčky bez poplatku předemCreditOn půjčkaPůjčka bez doložení příjmuCo byste měli vědět o kreditní kartěPůjčky a úvěry - rady, doporučeníPůjčka bez doložení příjmu a registru

© 2015 Půjčka-pro-ženy-na-mateřské.cz - Všechna práva vyhrazena.

Provozovatel tohoto webu neposkytuje ani nezprostředkuje spotřebitelské úvěry podle zák. č. 257/2016 Sb. Pouze přináší informace o dostupných možnostech.