Půjčka pro ženy na MD - mateřské dovolené
Půjčky pro ženy na mateřské jsou rychlé a dostupné

Jak se (ne)dostat do registrů dlužníků

Pokud žádáte o půjčku, většina poskytovatelů si váš nejdříve prověří v registru dlužníků. Hlavními třemi registry u nás jsou SOLUS, Bankovní registr klientských informací (BRKI) a Nebankovní registr klientských informací (NRKI).

Dostat se do registru je celkem snadné

Dostat se do registru není zase tak těžké. Mnohdy stačí zapomenutý účet za telefon, přečerpání běžného účtu nebo opožděná splátka za auto. Registry ale neslouží jen jako záznamy o chronických neplatičích. Záznam nemusí být vždy negativní. Jde souhrnně o informace, které zaznamenávají platební morálku klientů. Využívají je jak banky, tak i ostatní finanční společnosti.

Pozitivní záznam v registru

Pozitivní registr znamená, že je člověk veden jako zodpovědný klient, který včas platí své závazky. Takový člověk je pro finanční instituce více důvěryhodný a snadněji mu poskytnou další půjčky. Informace v registru mohou rovněž klienty ochránit před předlužením. Finanční instituce lépe vyhodnotí, zda zvažovaný úvěr už není nad jeho možnosti. Lepší je, když si člověk půjčku nevezme, než aby pak neměl na splácení.

Negativní záznam v registru

Negativní záznam v registru vznikne, pokud své závazky neplníte nebo je splácíte se zpožděním. To může výrazně zkomplikovat žádost o půjčku. U sdružení SOLUS dokonce stačí, pokud máte nezaplacené účty u mobilních operátorů, dodavatelů energií a dalších poskytovatelů služeb. V takovém případě je možné požádat o půjčku bez nahlížení do registru.

Jak dlouho jsou informace uchovávány

Vymazání záznamu v registru neproběhne ve chvíli, kdy své závazky splníte. Data jsou zde uchovávána ještě 4 roky po ukončení spolupráce klienta s danou institucí. Uchovávány jsou informace o žádosti o půjčku, ke které nakonec nedošlo, a to po dobu 6 měsíců u NRKI a 1 roku u BRKI. Informace o úhradě dluhu jsou u sdružení SOLUS uchovávány 3 roky. Záznam o dluhu u poskytovatele služeb je vymazán po roce od jeho uhrazení.Rady a zprávy:

Jak se (ne)dostat do registrů dlužníkůCo byste měli vědět o kreditní kartěJakých chyb se dopouštíme při žádosti o půjčku?10 minimalistických pravidel, která změní váš životJak je to s nárokem na příspěvek na bydleníPůjčky a úvěry - rady, doporučeníCo se změnilo díky zákonu o půjčkách?Pravidla půjček na směnku podle nového zákona

Druhy půjček:

Půjčky od nebankovních firem i pro problémovou klienteluPůjčka 3000 do výplatyPůjčka 10 000 Kč - onlineRychlé půjčky od soukromých osobPůjčka bez doložení příjmuPůjčka bez doložení příjmu ihnedPůjčka bez doložení příjmu a registruSMS půjčka bez nahlížení do registruPůjčky bez poplatku předemKonsolidace půjček bez registruCreditOn půjčkaFér půjčka má nízký úrokPůjčka Cetelem - podrobné info

© 2024 Půjčka-pro-ženy-na-mateřské.cz - Všechna práva vyhrazena.

Provozovatel tohoto webu neposkytuje ani nezprostředkuje spotřebitelské úvěry podle zák. č. 257/2016 Sb. Pouze přináší informace o dostupných možnostech.