Půjčka pro ženy na MD - mateřské dovolené
Důležité upozornění pro čtenáře: Informace a rady zde uvedené již nemusí být aktuální a nemusí tedy odpovídat současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.
Půjčky pro ženy na mateřské jsou rychlé a dostupné

Desatero správného výběru půjčky

10.5.2024

Půjčka může člověku pomoci ve finanční tísni nebo si díky půjčce může pořídit vytouženou věc. Půjčka - třeba i půjčka pro ženy na mateřské - v sobě ale také může skrývat poměrně značná rizika a je proto důležité dodržovat základní pravidla, abychom předešli případným nemilým překvapením a nedostali se do ještě horší finanční situace. Zde je 10 základních pravidel, která bychom měli dodržovat při uzavírání půjčky.

1. Zvažte, zda je půjčka opravdu nejlepším řešením Vašich finančních problémů. Propočítejte si své příjmy a výdaje a podívejte se, zda Vám někde peníze neutíkají "oknem" - tyto prostředky můžete využít pro financování Vašich potřeb.

2. Neberte hned první nabídku na půjčku. Na trhu působí celá řada bankovních i nebankovních společností a jejich nabídky se mnohdy i markantně liší. Vyberte si několik nabídek a důkladně porovnejte jejich parametry.

3. Zaměřte se na RPSN nabízených půjček Finanční společnosti se nás snaží nalákat na nízký úrok svých půjček, ale daleko přesnější hodnotou je RPSN - Roční procentní sazba nákladů.

4. Zjistěte si, zda a za jakých podmínek lze půjčku předčasně splatit. Mnohé společnosti uvádějí, že půjčku lze bez problému předčasně splatit, ale zpravidla už neuvádějí, za jakých podmínek. Předčasné splacení může být zcela zdarma, ale také se sankcí 30 i více procent z nesplacené částky.

5. Pokud musíte za půjčku ručit svým majetkem, důkladně rozmyslete, co dáváte do zástavy. Zvažte, jak budete postupovat, když o to, čím ručíte, přijdete.

6. Bankovní půjčky bývají levnější a bezpečnější Pokud máte možnost dostat bankovní půjčku (základními podmínkami jsou stálý příjem a nemít záznam v registru dlužníků ) požádejte o úvěr v některé z bank. Půjčky nebankovních společností jsou dostupnější, ale mají vyšší úrok/RPSN a obecně jsou rizikovější. Kreditni karta je jednou z možností možnost, jak získat bezúročnou půjčku. Pokud utracené peníze vrátíte v tzv. bezúročném období, neplatíte žádné úroky.

7. Dejte přednost účelové půjčce před neúčelovou. Pokud pořizujete auto nebo bydlení, poohlédněte se po účelovém úvěru - ty bývají levnější a výhhodnější než běžný spotřebitelský úvěr.

8. Pokud půjčka vyžaduje poplatky předem, běžte raději jinam. Solidní společnosti poplatky předem zpravidla nepožadjí.

9. Pokud si berete nebankovní půjčku dávajte přednost renomovaným společnostem (např. HomeCredit, Provident, Credium) před méně známými společnostmi nebo soukromníky.

10. Půjčku splaťte co nejdříve. Vyberte si půjčku s možností předčasného splacení a jakmile máte dostatek prostředků, půjčku splaťte a zbavte se svých závazků. Pokud máte půjček více, zamyslete se nad možností půjčky sloučit do jedné, tzv. konsolidací půjček. Tímto můžete dosáhnout na celkově nižší úrokovou sazbu.

A ještě jedna důležitá rada na závěr: důkladně čtěte smlouvu o půjčce, než smlouvu podepíšete. Zejména se zaměřte na pasáže psané malými písmeny - tam bývají ukryté ty největší "záludnosti". Jaké jsou nejčastější chyby, kterých se dopouštíme při žádosti o půjčku se můžete dočíst zde.


Náš TIP: Více o rychlých a dostupných půjčkách se můžete dozvědět například zde.

Věděli jste, že...
Česká republika patří v EU mezi země s nejnižší minimální mzdou? Oproti našim 18 900 Kč, v Lucembursku je minimální mzda rovna zhruba 64 tisícům Kč! Na nejhorší příčce pomyslného žebříčku se nachází Bulharsko, kde je minimální mzda dokonce poloviční, než naše.

Rady a zprávy:

Jak se (ne)dostat do registrů dlužníkůCo byste měli vědět o kreditní kartěJakých chyb se dopouštíme při žádosti o půjčku?10 minimalistických pravidel, která změní váš životJak je to s nárokem na příspěvek na bydleníPůjčky a úvěry - rady, doporučeníCo se změnilo díky zákonu o půjčkách?Pravidla půjček na směnku podle nového zákona

Druhy půjček:

Půjčky od nebankovních firem i pro problémovou klienteluPůjčka 3000 do výplatyPůjčka 10 000 Kč - onlineRychlé půjčky od soukromých osobPůjčka bez doložení příjmuPůjčka bez doložení příjmu ihnedPůjčka bez doložení příjmu a registruSMS půjčka bez nahlížení do registruPůjčky bez poplatku předemKonsolidace půjček bez registruCreditOn půjčkaFér půjčka má nízký úrokPůjčka Cetelem - podrobné info

Naše tipy:

Další informace o tématu půjčky pro ženy na mateřské dovolené se můžete dozvědět na Maxi-půjčky.cz
Pokud nemůžete prokázat svůj příjem, mohou vám pomoci půjčky bez doložení příjmů. Více informací najdete zde.

© 2024 Půjčka-pro-ženy-na-mateřské.cz - Všechna práva vyhrazena.

Provozovatel tohoto webu neposkytuje ani nezprostředkuje spotřebitelské úvěry podle zák. č. 257/2016 Sb. Pouze přináší informace o dostupných možnostech.