Půjčka pro ženy na MD - mateřské dovolené
Pozor! Webové stránky jsou pouze informačním zdrojem a mohou být neaktuální.
Půjčky pro ženy na mateřské jsou rychlé a dostupné

Desatero půjček

23.5.2013

Půjčka může člověku pomoci ve finanční tísni nebo si díky půjčce může pořídit vytouženou věc. Půjčka - třeba i půjčka pro ženy na mateřské - v sobě ale také může skrývat poměrně značná rizika a je proto důležité dodržovat základní pravidla, abychom předešli případným nemilým překvapením a nedostali se do ještě horší finanční situace. Zde je 10 základních pravidel, která bychom měli dodržovat při uzavírání půjčky.

1. Zvažte, zda je půjčka opravdu nejlepším řešením Vašich finančních problémů. Propočítejte si své příjmy a výdaje a podívejte se, zda Vám někde peníze neutíkají "oknem" - tyto prostředky můžete využít pro financování Vašich potřeb.

2. Neberte hned první nabídku na půjčku. Na trhu působí celá řada bankovních i nebankovních společností a jejich nabídky se mnohdy i markantně liší. Vyberte si několik nabídek a důkladně porovnejte jejich parametry.

3. Zaměřte se na RPSN nabízených půjček Finanční společnosti se nás snaží nalákat na nízký úrok svých půjček, ale daleko přesnější hodnotou je RPSN - Roční procentní sazba nákladů.

4. Zjistěte si, zda a za jakých podmínek lze půjčku předčasně splatit Mnohé společnosti uvádějí, že půjčku lze bez problému předčasně splatit, ale zpravidla už neuvádějí, za jakých podmínek. Předčasné splacení může být zcela zdarma, ale také se sankcí 30 i více procent z nesplacené částky.

5. Pokud musíte za půjčku ručit svým majetkem, důkladně rozmyslete, co dáváte do zástavy. Zvažte, jak budete postupovat, když o to, čím ručíte, přijdete.

6. Bankovní půjčky bývají levnější a bezpečnější Pokud máte možnost dostat bankovní půjčku (základními podmínkami jsou stálý příjem a nemít záznam v registru dlužníků) požádejte o úvěr v některé z bank. Půjčky nebankovních společností jsou dostupnější, ale mají vyšší úrok/RPSN a obecně jsou rizikovější

7. Dejte přednost účelové půjčce před neúčelovou. Pokud pořizujete auto nebo bydlení, poohlédněte se po účelovém úvěru - ty bývají levnější a výhhodnější než běžný spotřebitelský úvěr.

8. Pokud půjčka vyžaduje poplatky předem, běžte raději jinam. Solidní společnosti poplatky předem zpravidla nepožadjí.

9. Pokud si berete nebankovní půjčku dávajte přednost renomovaným společnostem (např. HomeCredit, Provident, Credium) před méně známými společnostmi nebo soukromníky.

10. Půjčku splaťte co nejdříve. Vyberte si půjčku s možností předčasného splacení a jakmile máte dostatek prostředků, půjčku splaťte a zbavte se svých závazků.

A ještě jedna důležitá rada na závěr: důkladně čtěte smlouvu o půjčce, než smlouvu podepíšete. Zejména se zaměřte na pasáže psané malými písmeny - tam bývají ukryté ty největší "záludnosti"


Náš TIP: Více o rychlých a dostupných půjčkách se můžete dozvědět například zde.

Věděli jste, že...
Česká republika patří v EU mezi země s nejnižší minimální mzdou? Oproti našim 12 200 Kč, v Lucembursku je minimální mzda rovna zhruba 54 tisícům Kč! Na nejhorší příčce pomyslného žebříčku se nachází Bulharsko, kde je minimální mzda dokonce poloviční, než naše.

Další témata:

Nový zákon stanovuje pravidla půjček na směnkuCo je nového v zákoně o půjčkách?Kdo má nárok na příspěvek na bydleníFér půjčka s nízkým úrokemSMS půjčka bez nahlížení do registru - základní infoPůjčka 10 000 Kč onlinePůjčky od nebankovních firem i pro problémové klientyPůjčka 3000 na účetKonsolidace půjček bez registruRyhlé půjčky od soukromých osobPůjčka CetelemPůjčka bez doložení příjmu ihnedPůjčky bez poplatku předemCreditOn půjčkaPůjčka bez doložení příjmuVýhody a nevýhody kreditní kartyPůjčky a úvěry - rady, doporučeníPůjčka bez doložení příjmu a registru

Naše tipy:

Další informace o tématu půjčky pro ženy na mateřské dovolené se můžete dozvědět na Maxi-půjčky.cz
Pokud nemůžete prokázat svůj příjem, mohou vám pomoci půjčky bez doložení příjmů. Více informací najdete zde.

© 2015 Půjčka-pro-ženy-na-mateřské.cz - Všechna práva vyhrazena.

Tyto webové stránky jsou pouze informativního rázu. Jejich provozovatel není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů podle zák. č. 257/2016 Sb.