Půjčka pro ženy na MD - mateřské dovolené
Pozor! Webové stránky jsou pouze informačním zdrojem a mohou být neaktuální.
Půjčky pro ženy na mateřské jsou rychlé a dostupné

Rady a doporučení pro půjčky a úvěry

10.11.2015

Zde uvádíme několik důležitých rad a doporučení, kterým byste měli věnovat pozornost před tím, než požádáte o půjčku a podepíšete smlouvu o půjčce

a. Velmi dobře zvažte, zda je půjčka skutečně tím nejlepším řešením Vašich finančních těžkostí, nebo zda to není jen odsunutí problému.

b. Neberte hned první nabídku na půjčku. Na našem trhu působí celá řada bankovních i nebankovních společností a jejich nabídky se mnohdy i markantně liší. Vyberte si několik nabídek a důkladně porovnejte jejich parametry.

c. Pamatujte, že sazba RPSN je důležitější než úrok. Pokud srovnáváte více půjček, dívejte se zejména na RPSN - roční procentní sazbu nákladů.

d. Budete chtít půjčku pro ženy na mateřské dovolené předčacně splatit? Ne vždy to jde bez problémů - to, jaké jsou podmínky předčasného splacení půjčky si zjistěte co nejvíce informací ještě před podpisem úvěrové smlouvy.


e. Dávejte přednost účelové před neúčelovou půjčkou. Pokud pořizujete auto nebo bydlení, poohlédněte se po účelovém úvěru - půjčce na auto, půjčce na rekonstrukci apod. Ty bývají levnější a výhhodnější než běžný spotřebitelský úvěr.

f. Úvěr, u něhož je potřeba platit poplatek předem, je podezřelý. U férových půjček nejsou poplatky předem požadovány - a pokud ano, tak napříkad pouze symbolická 1 Kč pro ověření čísla Vašeho účtu.

g. Důkladně čtěte smlouvu o půjčce, než ji podepíšete. Zejména si dejte pozor na pasáže psané malým písmem - tam bývají ukryté ty největší "záludnosti" a "chytáky"

h. Pamatujte si, že opožděnými splátkami půjčky se lehce můžete dostat do registru dlužníků. Udělejte vše pro to, abyste půjčku splatili včas.

i. Pokud byste měli problémy se splátkami půjčky, nepanikařte, ale zkuste se s tím, kdo Vám peníze půjčil, domluvit na náhradním splátkovém schématu

j. Půjčku si neberte, aniž byste předtím nespočítali, kolik budou po dobu splátek půjčky Vaše příjmy a výdaje a zda Váš rozpočet splátky půjčky "utáhne"


Další témata:

Nový zákon stanovuje pravidla půjček na směnkuCo je nového v zákoně o půjčkách?Kdo má nárok na příspěvek na bydleníFér půjčka s nízkým úrokemSMS půjčka bez nahlížení do registru - základní infoPůjčka 10 000 Kč onlinePůjčky od nebankovních firem i pro problémové klientyPůjčka 3000 na účetKonsolidace půjček bez registruRyhlé půjčky od soukromých osobPůjčka CetelemPůjčka bez doložení příjmu ihnedPůjčky bez poplatku předemCreditOn půjčkaPůjčka bez doložení příjmuVýhody a nevýhody kreditní kartyPůjčky a úvěry - rady, doporučeníPůjčka bez doložení příjmu a registru

© 2015 Půjčka-pro-ženy-na-mateřské.cz - Všechna práva vyhrazena.

Tyto webové stránky jsou pouze informativního rázu. Jejich provozovatel není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů podle zák. č. 257/2016 Sb.